Na jakim instrumencie grać?

czyli czy instrumenty klawiszowe są dobre jako pierwszy instrument

Pierwszym, podstawowym pytaniem jakie musisz sobie zadać przed wyborem instrumentu, na którym będziesz stawiał swoje pierwsze kroki w podróży związanej z muzyką, jest cel jaki chcesz osiągnąć przez systematyczne poświęcanie czasu i szlifowanie swoich umiejętności.

No właśnie – systematyczne poświęcanie czasu – jeśli masz w planach zająć się muzyką na poważnie i poświęcać jej sporo czasu, tak aby po dłuższym okresie nauki gry czy to na flecie, gitarze, akordeonie czy innym instrumencie osiągnąć perfekcję, to dobrym wyborem na początek wydaje się instrument klawiszowy. Nie bez powodu w każdej szkole muzycznej obowiązkowe jest zaliczenie gry na pianinie lub innym instrumencie klawiszowym – ma to wiele dobrych aspektów – m. in. przy profesjonalnej grze na keyboardzie nie sposób uniknąć zagadnień czysto muzycznych: nauki nut, tonacji, interwałów i wielu innych zagadnień muzycznych, które raz nauczone pozostaną w pamięci na długo i będą solidną podstawą do budowania swoich umiejętności gry również na innych instrumentach.

Nie bez znaczenia pozostaje także to, że keyboard (lub inny instrument klawiszowy…) doskonale rozwija nasz słuch. Do tego, że dobrze rozwinięty słuch jest konieczny w grze na dowolnym instrumencie muzycznym (nie mówiąc o śpiewie), chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Jeśli po prostu lubisz keyboardy czy pianina, podoba Ci się ich brzmienie, chciałbyś być sławnym pianistą czy weselnym grajkiem, lub cokolwiek innego skłania Cię do nauki gry właśnie na tym instrumencie – to nie masz wyboru, sprawa jest prosta – nie pozostaje ci nic innego jak rozpocząć naukę gry na keybordzie!

Podsumowując, nauka gry na klawiszach jest bardzo dobrym rozwiązaniem na początek przygody z instrumentami i z całą muzyką, nie jest to jednak koniecznie wymagane. Jeśli twoją pasją jest na przykład jedynie gitara – ćwicz ją do upadłego i nie zawracaj sobie głowy innymi instrumentami. Jednak jeśli opanujesz grę na keyboardzie nawet w amatorskim stopniu, to nauka gry na kolejnych instrumentach powinna przechodzić Ci znacznie łatwiej. Życzymy powodzenia!

ZOBACZ TAKŻE:
KUP TERAZ
Dołącz Do Mojego Kursu Gry - za darmo
Przygotowałem dla Ciebie materiały do nauki gry. Odbierz: lekcje video, książeczkę z łatwymi piosenkami, gotowe schematy i wszystko co musisz wiedzieć na początku nauki gry na keyboardzie. Dostęp do kursu jest darmowy 🙂
PRZECHODZĘ DO KURSU