Bądźże pozdrowiona, Hostio żywa nuty literowe i tutorial

F G A G F C E F G G F
Bądźże pozdrowiona, Hostio żywa,
F G A G F C E F G G F
W której Jezus Chrystus Bóstwo ukrywa!
A A# A G F A C A# A G
Witaj Jezu, Synu Maryi,
G A A# G F C E F G G F
Tyś jest Bóg prawdziwy w świętej Hostyi!
Teraz możesz odebrać 15 pełnych piosenek, za darmo
na dwie ręce, z nagraniami i wskazówkami
ODBIERAM
lub
Zamów pełny Zestaw 220 Piosenek
z teczką i płytą CD!
ZOBACZ OFERTĘ SPECJALNĄ
TERAZ DARMOWA WYSYŁKA

Bądźże pozdrowiona hostio żywa to jeden z bardziej znanych religijnych utworów, śpiewany praktycznie na każdej niedzielnej mszy. Jest to pieśń o prostej budowie i nieskomplikowanej melodii. Można więc wykorzystać ją także do nauki gry na klawiszach. Kurs gry na keyboardzie zawiera ten utwór w literowym zapisie nutowym. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie znają się na muzyce i nie potrafią czytać standardowego zapisu nutowego. Nuty literowe po prostu przyporządkowuje się do konkretnych klawiszy na keyboardzie i można od razu zacząć grać. Jeśli będziesz grać znany i prosty utwór, będzie Tobie zdecydowanie łatwiej niż gdybyś sięgnął po pieśń, której w ogóle nie znasz. Nasz śpiewnik zawiera proste piosenki, a także takie, które praktycznie wszyscy znają. Można więc uczyć się grać na utworach, które są nam bardzo dobrze znane. Warto zacząć od razu – nauka gry na keyboardzie może sprawiać mnóstwo przyjemności i zapoczątkować pasję na wiele lat.

Pieśni kościelne mają to do siebie, że szybko wpadają w ucho, oparte są na prostych liniach melodycznych i rozwiązaniach harmonicznych, a co za tym idzie – łatwo i szybko można się ich nauczyć. Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, zajrzyj do ciekawego tutorialu, który jest w stanie nauczyć gry nawet laików. Nuty na keyboard to nuty literowe o prostym zapisie w formie liter, a nie znaczków na pięciolinii. Łatwiej jest je zapamiętać niż tradycyjny zapis nutowy, który bywa dosyć skomplikowany. Nie trzeba więc znać się na czytaniu nut na pięciolinii, aby szybko nauczyć się podstaw grania na klawiszach. Piosenki na keyboard warto wybierać w zależności od stopnia trudności. Na początku warto sięgnąć po proste piosenki kościelne, dzięki którym można szybko oswoić się z klawiaturą keyboardu czy fortepianu. To bardzo dobry wstęp do bardziej zaawansowanej nauki. Zacznij od najprostszych utworów, takich jak te i przekonaj się, że już po kilku powtórzeniach będziesz w stanie zagrać go samodzielnie z pamięci.

Dołącz Do Mojego Kursu Gry - za darmo
Przygotowałem dla Ciebie materiały do nauki gry. Odbierz: lekcje video, książeczkę z łatwymi piosenkami, gotowe schematy i wszystko co musisz wiedzieć na początku nauki gry na keyboardzie. Dostęp do kursu jest darmowy 🙂
PRZECHODZĘ DO KURSU