Jak się uczyć? - Nauka gry na keyboardzie i pianinie | nuty & tutoriale
Naucz się grać na klawiszach w EKSPRESOWYM TEMPIE

Otrzymasz dostęp do 14 lekcji video. Będziesz w nich prowadzony krok po kroku.

Dołącz

Jak się uczyć?

wiecej informacji o nauce gry

Nauka gry na keyboardzie to nic trudnego jeśli spełniasz kilka warunków: Masz się na czym uczyć, wiesz jak to zrobić i najważniejsze: CHCESZ rozpocząć proces stawania się coraz lepszym keyboardzistą.

najważniejszy jest zapał do nauki, jednak sam zapał nie wystarczy.

Dobrze zacząć naukę gry od nauki nut – to najbardziej efektywny sposób, jednak zaprezentujemy Ci także inne metody – często pomocne, gdy nie masz już ochoty na mozolną naukę, a chciałbyś sprawić sobie przyjemność
i opanować swój ulubiony utwór znacznie szybciej.

Motywacja

Motywacja do nauki, to wbrew pozorom jeden z najważniejszych czynników, który zadecyduje czy osiągniesz dobry poziom gry, czy zrezygnujesz po zagraniu kilku prostych kawałków.

Co ciekawe, najczęstszą przyczyną zaprzestania gry na keyboardzie nie jest brak talentu czy brak czasu. To są tylko wymówki. Brak motywacji i zaangażowania jest tym, co najczęściej dopada początkujących klawiszowców.

Przy zaczynaniu gry należy pamiętać, że nie wszystko od razu będzie szło po naszej myśli – to zupełnie normalny proces. Nauka gry wymaga czasu – jednak dzięki kilku metodom możesz znacznie ograniczyć czas przeznaczany na naukę

Nauka nut

Według wielu nauka nut to bardzo trudna i monotonna czynność, gdyż widząc nuty po raz pierwszy widzimy wiele niezrozumiałych zapisów i znaków.

Nie jest to może najprzyjemniejsze zajęcie i wymaga pewnego trudu – zwłaszcza na zaawansowanym poziomie. Jeżeli jednak dopiero zaczynamy przygodę z muzyką i nutami, wystarczy nam znajomość kilku podstawowych zasad.

Najważniejszym aspektem nauki nut jest przyswojenie rozmieszczenia nut na klawiaturze – jednak na to za chwilę zdradzimy Ci sposób, dzięki któremu nauczysz się tego, nawet o tym nie myśląc.

Bardzo dobrym sposobem, na naukę nut w znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy sposób, są naklejki na klawisze.

Dzięki naklejkom pozbywamy się największej trudności w początkowym etapie nauki nut – rozpoznawania dźwięków na pięciolinii. Więcej informacji znajdziesz w zakładce „Naklejki”

Dowiedz się więcej o kursie
TOP 10

14 lekcji video dla początkujących

Naucz się grać na klawiszach w EKSPRESOWYM TEMPIE. Ostatnie dni na dołączenie.

Zapisz się
Wybierz piosenkę: English version
Easy piano songs
Version en español
Canciones de piano + notas en letras