NAUKA-GRY-NA-KEYBOARDZIE.PL
Wszystko czego potrzebujesz do dobrej gry!
Polecane keyboardy NIEKTÓRE SKLEPY DODAJĄ GRATISY

Yamaha psr e443

Yamaha psr e343 (MÓJ)

Casio CTK 1200

Casio SA 46

Yamaha PSR e243

Najpopularniejsze nutki
5 rzeczy które musisz wiedzieć
Jak tworzyć akordy?

Teraz za darmo!


Po zapisie do newslettera otrzymasz natychmiastowy dostęp do e-booka.

Jak wybrać dobry keyboard?
Graj bez nut
Inne artykuły

Jak się uczyć?

Nauka gry na keyboardzie to nic trudnego jeśli spełniasz kilka warunków: Masz się na czym uczyć, wiesz jak to zrobić i najważniejsze: CHCESZ rozpocząć proces stawania się coraz lepszym keyboardzistą.

najważniejszy jest zapał do nauki, jednak sam zapał nie wystarczy. Dobrze zacząć naukę gry od nauki nut - to najbardziej efektywny sposób, jednak zaprezentujemy Ci także inne metody - często pomocne, gdy nie masz już ochoty na mozolną naukę, a chciałbyś sprawić sobie przyjemność i opanować swój ulubiony utwór znacznie szybciej.

Motywacja

Motywacja do nauki, to wbrew pozorom jeden z najważniejszych czynników, który zadecyduje czy osiągniesz dobry poziom gry, czy zrezygnujesz po zagraniu kilku prostych kawałków. Co ciekawe, najczęstszą przyczyną zaprzestania gry na keyboardzie nie jest brak talentu czy brak czasu. To są tylko wymówki. Brak motywacji i zaangażowania jest tym, co najczęściej dopada początkujących klawiszowców. Przy zaczynaniu gry należy pamiętać, że nie wszystko od razu będzie szło po naszej myśli - to zupełnie normalny proces. Nauka gry wymaga czasu - jednak dzięki kilku metodom możesz znacznie ograniczyć czas przeznaczany na naukę

Nauka nut

Według wielu nauka nut to bardzo trudna i monotonna czynność, gdyż widząc nuty po raz pierwszy widzimy wiele niezrozumiałych zapisów i znaków. Nie jest to może najprzyjemniejsze zajęcie i wymaga pewnego trudu - zwłaszcza na zaawansowanym poziomie. Jeżeli jednak dopiero zaczynamy przygodę z muzyką i nutami, wystarczy nam znajomość kilku podstawowych zasad. Najważniejszym aspektem nauki nut jest przyswojenie rozmieszczenia nut na klawiaturze - jednak na to za chwilę zdradzimy Ci sposób, dzięki któremu nauczysz się tego, nawet o tym nie myśląc. Bardzo dobrym sposobem, na naukę nut w znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy sposób, są naklejki na klawisze. Dzięki naklejkom pozbywamy się największej trudności w początkowym etapie nauki nut - rozpoznawania dźwięków na pięciolinii. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Naklejki"

Nuty literowe
alfabetycznie
Polecane keyboardy NIEKTÓRE SKLEPY DODAJĄ GADŻETY

Yamaha psr e443

Yamaha psr e343 (MÓJ)

Casio CTK 1200

Casio SA 46

Yamaha PSR e243